Če želiš lepo kožo, bujne lase in čvrste nohte, v tem zapisu te čakajo lepotni nasveti, ki jih moraš upoštevati. Temeljijo na prehrani in uvajanju zdravih živil na tvoj jedilnik.

Z nekaj preprostimi spremembami v načinu prehranjevanja lahko poskrbimo, da obred prehranjevanja hkrati postane tudi lepotni ritual

Hrana pomaga skrbeti za tvoje telo od znotraj navzven. Sadje in zelenjava, bogata s hranili, polnozrnate žitarice in zdrave maščobe lahko pomagajo zmanjšati tveganje za kronične bolezni, kot sta rak in sladkorna bolezen. Toda to, kar ješ, vpliva tudi na to, kako izgledaš navzven. V nadaljevanju te čekajo lepotni nasveti za boljše lase, kožo in nohte.

 

Vitamin D za lase

Za sijoče in močne lase povečaj količino vitamina D. Po mnenju egiptovskih raziskovalcev so imele ženske z redkimi lasmi skoraj petkrat nižjo raven vitamina D v krvi kot tiste z bolj polnimi lasmi. Druge raziskave na miših kažejo, da vitamin D pomaga ustvariti nove lasne mešičke in prebuditi mirujoče. Pomanjkanje tega hranila lahko povzroči druge zdravstvene težave, zato poslušaj, kaj ti govorijo tvoji lasje, in prosi svojega zdravnika za krvni test. Poskušaj tudi dnevno zaužiti 600 IU vitamina D iz lososa, konzervirane tune, mleka in jajc.

Orehovo olje ugodno vpliva na poškodovane in suhe lase. Prav tako  obnavlja las in ugodno vpliva na poškodovano lasno korenino. Ob rednem mazanju lasje začnejo ponovno rasti, učinek naj bi bil opazen tudi na  mestih, ki so bila brez las že od rojstva. Z nežno masažo ga občasno vtremo v lasišče in tako povečamo prekrvitev, povrhu pa preprečimo nastanek prhljaja in izpadanje las ter spodbudimo njihovo rast. Vsebuje tudi vitamin B7 ali biotin, ki mu mnogi pravijo superhrana za lase, saj naj bi okrepil prav vsak pramen posebej in ga obdaril s posebnim leskom. To bo dobrodošlo predvsem pri laseh, ki zaradi starosti že izgubljajo intenzivnost barve: orehovo olje povrne sijaj in barvo, nepogrešljivo pa je tudi pri negi barvanih las. Za naročilo orehovega olja iz ekološke pridelave klikni TUKAJ

 

Zdrave maščobe za kožo

Maščobe so ključne za boljšo in lepšo kožo. V študiji so imele Japonke na dieti z nizko vsebnostjo maščob (50 gramov skupne maščobe na dan) manjšo prožnost kože kot tiste, ki so pojedle 74 g maščobe na dan. In ženske, ki so pojedle le 14 g nasičenih maščob, so imele več gub kot tiste, ki so jih dobile 23 g (kar je priporočena zgornja meja v ZDA). Maščoba je gradnik kožnega tkiva, zato lahko uživanje zdravega odmerka pomaga ohraniti tvoj obraz mlajši. Nekateri dokazi kažejo, da lahko pretiravanje z maščobami poslabša gube, zato je ravnovesje ključnega pomena. Zdrave maščobe vključujejo avokado, olivno olje, ribe in oreščke.

Smiljevo mazilo je pravi mali zaklad, ki bo tvojo kožo razvajal in hkrati zaščitil. Smilj je pogosto sestavina kozmetike, namenjene izredno dehidrirani koži, znano pa je, da ima moč, da v kratkem času pomladi poškodovano in utrujeno kožo. Smiljevo mazilo pomirja, navlaži, varuje pred staranjem in ohranja mladostni videz kože. Primerno je za vse tipe kože. Zaradi močnih sposobnosti obnavljanja kože pomaga upočasniti nastajanje gub, svetli pigmentna znamenja, zmanjša vidnost kapilar in pomaga pri preprečevanju nastanka strij. Klikni TUKAJ in si privošči 100% naravno, ročno izdelano smiljevo mazilo.

 

Silicij za nohte

Če imaš krhke nohte, rešitev bi lahko bil silicij. Po mnenju belgijskih raziskovalcev so ženske, ki so pet mesecev jemale 10-miligramski dodatek silicija na dan, imele močnejše nohte (in lase). Ta mineral krepi keratin, beljakovino iz katere so narejeni nohti. Zato uživaj čim več zelenega fižola (8 mg silicija na ¾ skodelice), datljev (vsaka vsebuje po 3 mg), banan (vsaka vsebuje 5 mg) in najboljše od vsega – piva.

Zaradi vsebnosti cinka, kalija in vitaminov A in D je mandljevo olje odlično za nego nohtov.Približno enkrat na teden si olje nanesi na nohte in jih dobro zmasirajte z njim. Najboljše ga je uporabljati zvečer, da se bo čez noč dobro vpilo. Mandljevo olje zaradi veliko oleinske kisline prodre globoko v nohte in izboljšuje njihovo elastičnost. Zagotovi si ga TUKAJ

 

Lepotni nasveti v praksi

Katere od teh nasvetov boš najprej vključila v svojo dnevno rutino? Imaš dodatno vprašanje ali se spopadaš s kakšno drugo težavo in te zanima, kako si lahko pomagaš? Pišite nam na info@dansanfit.com in z veseljem ti bomo odgovorili.